icon

Ako si usteliete, tak obstarávate. Seriózna príprava nákupu a práca s trhom - 26.02.2020 BRATISLAVA

Žiaľ toto školenie nie je možné objednať on-line. Pre viac informácii prosím kontaktujte našu spoločnosť.
 
Čo sa na tomto školení dozviete?

Nielen začiatočníci, ale aj pokročilí obstarávači majú unikátnu možnosť vypočuť si legendu slovenského verejného obstarávania, ktorej prešli cez ruky desiatky miliárd eur. Toto jedinečné školenie sa zameria najmä na to, čo všetko sa deje pred samotným obstarávaním - lebo ako sa dobrý obhajca na súde neopýta otázku, o ktorej presne vie, aká odpoveď príde, tak dobrý véočkár musí poznať trh, z ktorého mu prídu ponuky. O tom, ale aj o druhej strane obstarávania - po podpise zmluvy, sa dozviete na tomto stretnutí. Započúvajte sa do názorov a veľmi praktických skúseností Dašky Palákovej, šéfky VO jedného z najväčších verejných obstarávateľov na Slovensku - Ministerstva vnútra SR.
 

Cena:

99 € / osoba

Lektor : Daša Paláková

Ku školeniu Vám zabezpečíme:

Prezentačné materiály, občerstvenie vrátane obeda.

phoneV prípade, ak potrebujete poradiť alebo viac informácií, volajte:
+421 907 956 210

 
Rámcový obsah školenia

1.    Potreba
Čo potrebujem nakupovať? Viem, čo trh ponúka? Koľko to bude stáť? 
Príklady rôznych predmetov obstarávania, pikošky z reálneho života, kedy sa nákup starostlivosti o služobných psov oplatí riešiť malými zákazkami alebo sága o tom, ako sa nakupuje policajné auto. Čo všetko musíme o predmetoch na trhu zistiť? 

 

2.    Stratégia
Aký postup zvolím? Výhody, nevýhody, riziká zvoleného postupu. Kedy voliť štandardnú nadlimitnú verejnú súťaž, kedy dynamický nákupný systém, kedy iba pohotové a úsporné EKS? Čo s podmienkami účasti a zábezpekou? Ako nájdem správnu rovnováhu medzi dosiahnutím hospodárnosti a nezahrnutím garážových firiem do dôležitých nákupov?

 

3.    Proces vcelku zľahka
Zákon o verejnom obstarávaní, zákazka, postupy, finančné limity - prejdeme si to všetko tak, aby ste si vždy spomenuli, čo sa kedy deje. Véočkára z vás za deň neurobíme, ale už bude jasné, kedy otvárane ponuky a kedy ich vyhodnocujete. Pikošky z otváraní ponúk, elektronické otváranie. Ako sa bude otvárať po 1.1.2020?

 

4.    Zmluva
Typy zmlúv, predzmluvné povinnosti, register partnerov. Best practice, ktorú si nesmiete nechať ujsť! 

 

5.    Plnenie
Kontrola, referencie. Ak si myslíte, že uzatvorením zmluvy sa život procesu končí, ste na omyle. Tam sa vlastne iba začína. Neobstárava sa totiž pre proces, ale pre jeho výsledok a úloha véočkára je nezastupiteľná. 

 
Miesto konania

Bratislava, Sliačska 1/D (mapka nižšie). Šípkou je označená rampa, cez ktorú sa vchádza do areálu; školiace stredisko je oproti rampe cca 100m na konci ulice, vstup bude mať označenie a naše logo. Pred školením nám prosím pošlite EČV svojho vozidla, aby sa vám rampa otvorila automaticky.
 
Čas školenia

Školenie sa uskutoční od rána 9:00 do cca 15:00/15:30 podľa diskusie
 

 

Referencie lektora


 

Galéria ku školeniu