icon

Za fungujúce a prínosné verejné obstarávanie v Európe

9 min
312 min
0 €
03.10.2017
0x
1000x

Za fungujúce a prínosné verejné obstarávanie v Európe

 

Značný podiel verejných investícií v hospodárstve sa vynakladá prostredníctvom verejného obstarávania, ktoré tvorí 14 % HDP Európskej únie a je tak zásadným prvkom investičného ekosystému. Podľa názoru Európskej únie obstarávateľské organizácie môžu tento nástroj používať strategickejšie, aby za každé euro vynaložených verejných finančných prostriedkov získali väčšiu hodnotu a prispeli k inovatívnejšiemu, udržateľnejšiemu, inkluzívnejšiemu a konkurencieschopnejšiemu hospodárstvu.

 

 

Z tohto dôvodu dňa 3. októbra 2017 Európska komisia zverejnila stratégiu pod názvom: „Za fungujúce a prínosné verejné obstarávanie v Európe“, z ktorej sme urobili stručné zhrnutie cieľov a oblastí, ktoré plánuje v blízkej dobe


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 25409 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.