icon

Obrat, druh obratu a referencie ako podmienky účasti – tak podobné a tak rôzne

10 min
380 min
0 €
06.09.2017
0x
1000x

Obrat, druh obratu a referencie ako podmienky účasti – tak podobné a tak rôzne

 

Ak s verejným obstarávaním začínate, ale aj keď ste v ňom už strávili nejaký ten piatok, môže sa stať, že súčasné paragrafové znenie niektorých prípustných druhov podmienok účasti vám spôsobí vrásky na tvári. Historický vývoj podmienok účasti technického, ale aj ekonomického postavenia uchádzačov bol turbulentný a súčasný stav môže vyznievať komplikovane. Ako je to teda s obratom a referenciami?

 

 

Podmienky účasti v zásade rozdeľujeme na osobné postavenie (§ 32), ďalej na finančné a ekonomické postavenie (§ 33) a nakoniec na technickú alebo odbornú spôsobilosť (§ 34). Žiaľ zákon pomerne nesystémovo označuje časť zákona – paragrafy 32 až 57 ako podmienky účasti, hoci sa v tomto rozsahu na


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 29641 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Boržík

JUDr. Martin Boržík, LL.M je vlastníkom a výkonným riaditeľom spoločnosti SmartinG, s.r.o., ktorá dodáva služby vo verejnom obstarávaní. V minulosti pracoval na Odbore kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ale aj ako audítor pre rôzne riadiace orgány kontroloval eurofondové VO. V súčasnosti radí organizáciám, realizuje súťaže na kľúč, avšak pomáha i záujemcom a uchádzačom pri kompletizovaní ich ponúk.