icon

Povedali o

15 min
450 min
0 €
01.09.2020
0x
1000x

Povedali o

 

Piati odborníci vo verejnom obstarávaní odpovedajú na tri rovnaké otázky. Na nasledujúcich stránkach tohoto časopisu vám zverejňujeme ich odpovede, ktoré môžu byť užitočné pre vašu prax.

 

  1. Vláda nám predstavila zamýšľanú novelu zákona o verejnom obstarávaní, ktorá má priniesť jeho revolúciu. Osobitnou novinkou je vytvorenie systému referenčných cien. Čo si myslíte o tejto novele a tomto novom systéme? Nabehneme na systém bench markov, ktorý už poznáme z eurofondov a býva aj predmetom častých sporov?
  2.  

2. Zvyknete deliť zákazku na časti? Na základe čoho sa rozhodujete, na koľko častí zákazku rozdelíte? Zvažujete pri delení zákazky na časti aj zloženie trhu? Zvyknete si robiť trhové analýzy, aby ste vedeli, ktoré firmy sa majú šancu o vašu zákazku uchádzať?

 

3. Na Slovensku sa pri prepočte ceny na body najčaste


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 34928 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...