icon

Je pozvanie obchodného partnera do vášho postupu verejného obstarávania konfliktom záujmov?

15 min
450 min
0 €
01.09.2020
0x
1000x

Je pozvanie obchodného partnera do vášho postupu verejného obstarávania konfliktom záujmov?

 

Naši klienti sa nás túto otázku pýtajú veľmi často. Treba povedať, že nie je to otázka typického verejného obstarávateľa – štátnej inštitúcie alebo obstarávateľa. Zaujímajú sa o to najmä subjekty, ktoré štandardne verejným obstarávateľom nie sú, avšak v zmysle § 8 zákona o verejnom obstarávaní obdržia na financovanie svojich rozvojových projektov finančné prostriedky verejného obstarávateľa, spravidla cez niektorú z výziev na žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku. Ide teda o klasické súkromnoprávne firmy, ktoré fungujú v štandardných obchodných vzťahoch, najmä v zmysle Obchodného zákonníka. Ako to teda s tými našimi obchodnými „kamošmi“ vo verejnom obstarávaní je?

 

Túto otázku kladie najmä ten, kto potrebuje vyhlásiť napríklad verejnú súťaž riadne a transparentne tak, ako zákon káže, s publikáciou do Vestníka verejného obstarávania, európskeho vestníka, prípadne „vestníka“ vo fo


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 19705 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...