icon

Preteky noviel zákona o verejnom obstarávaní

15 min
450 min
0 €
01.09.2020
0x
1000x

Preteky noviel zákona o verejnom obstarávaní

 

V mesiaci október 2020 sa nám roztrhlo vrece s novelami zákona o verejnom obstarávaní. Prvú zamýšľanú novelu nám predstavil predseda vlády Igor Matovič spolu s podpredsedom vlády pre legislatívu Štefanom Holým. Predseda vlády vyhlásil, že novela nemá predstavovať reformu, ale dokonca revolúciu vo verejnom obstarávaní. Následne sa prihlásil aj Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý sa síce na prvej novele nepodieľal, ale taktiež pripravil novelu zákona o verejnom obstarávaní a hľadá pre svoj návrh podporu. Čo nás teda čaká v budúcom roku v oblasti verejného obstarávania? To síce ešte nevieme, ale dovolíme si tvrdiť, že prijatie akejkoľvek novely bez participácie ÚVO považujeme za nesprávny krok. Skúsime sa teda pozrieť na obe novely zákona v tomto článku a načrtnúť, čo nás asi čaká.

 

Zákon o verejnom obstarávaní patrí k najčastejšie novelizujúcim sa zákonom. Navyše tento zákon vždy vyvolá vášnivú diskusiu pri prijímaní akejkoľvek novely. Je to z jednoduchého dôvodu – štát a jeho organizác


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 17880 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...