icon

Je možné zapojiť sa do verejného obstarávania so založenou spoločnosťou, ktorá však ešte nie je zapísaná v obchodnom registri?

15 min
450 min
0 €
01.09.2020
0x
1000x

Je možné zapojiť sa do verejného obstarávania so založenou spoločnosťou, ktorá však ešte nie je zapísaná v obchodnom registri?

 

Za vznik obchodnej spoločnosti sa považuje zápis spoločnosti do obchodného registra. Spoločnosť je však už založená platnou spoločenskou zmluvou, resp. zakladateľskou listinou. Je možné, aby už aj takáto spoločnosť podala ponuku? Uvedenú problematiku skúsime rozobrať v tomto článku.

 

Poznáme množstvo článkov o tom, ako hospodárstvo EÚ potrebuje zdravé a prosperujúce spoločnosti, ktoré môžu jednoducho pôsobiť na jednotnom trhu. EÚ nám hovorí, že takéto spoločnosti zohrávajú kľúčovú úlohu pri podpore hospodárskeho rastu, vytváraní pracovných miest a získavaní investícií v Európskej únii. Pomáhajú prinášať väčšiu hospodársku, ako aj spoločenskú hodnotu pre širokú spoločnosť. Spoločnosti preto musia podľa názoru EÚ pôsobiť v právnom a správnom prostredí, ktoré umožňuje rast a ktoré je prispôsobené hospodárskym a spoločenským výzvam globalizovaného a digitálneho sveta.


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 42289 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...