icon

Obstarávanie v čase korony

15 min
450 min
0 €
01.09.2020
0x
1000x

Obstarávanie v čase korony

– európske skúsenosti

 

V tomto článku by som rád uviedol nielen skúsenosti, ale aj odporúčania piatich organizácií,

čo sa týka obstarávania v čase krízy spôsobenej ochorením COVID-19.

 

V rámci Európskej únie sa jednotlivé členské štáty museli pri verejnom obstarávaní vysporiadať z určitými špecifikami, ktoré vyplývali či už z toho, ako veľmi boli tieto krajiny zasiahnuté ochorením COVID-19, alebo z toho, ako je ich vnútroštátna úprava verejného obstarávania pripravená na obstarávania v krízových situáciách. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky malo príležitosť sa dozvedieť, s akými problémami sa stretávali iné inštitúcie v rámci EÚ, ktoré boli zodpovedné za nákup medicínskeho materiálu, ako aj iného tovaru a služieb nevyhnutných na zvlád


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 42140 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...