icon

Tzv. tretie osoby v podmienkach účasti a ich ochrana

15 min
450 min
0 €
01.08.2020
0x
1000x

Tzv. tretie osoby v podmienkach účasti a ich ochrana

 

Ak ste podnikateľ, už sa vám možno stalo, že vás oslovil obchodný partner alebo aj klient s požiadavkou, či by ste mu vy, prípadne vaša spoločnosť alebo váš zamestnanec pomohli vo verejnom obstarávaní, ktorého sa chce zúčastniť – či už referenciou, expertom alebo prísľubom poskytnutia zariadenia. Ak ste na túto spoluprácu kývli, spravidla ste podpísali ním pripravenú zmluvu, ktorú musí predložiť do obstarávania. A urobili ste dobre?

 

Nuž, to závisí od toho, čo v tej zmluve bolo. Ale poďme pekne poporiadku. Zákon rámcovo stanovuje oprávnenie uchádzača vypomôcť si pri spĺňaní podmienok účasti inými osobami v paragrafoch 33 aj 34, teda v rámci finančného a ekonomického postavenia, aj technickej a odbornej spôsobilosti. Portfólio využitia je skutočne široké a zákon ho nijako neobmedzuje.

My v obstarávačskom fachu sa už d&


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 15367 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...