icon

Prečo by mali DÔVERA a UNION obstarávať?

15 min
450 min
0 €
01.08.2020
0x
1000x

Prečo by mali DÔVERA a UNION obstarávať?

 

Na Slovensku vieme vypočítať koľko nás stojí kilometer diaľnice. Tiež vieme vypočítať kedy bude postavená diaľnica do Košíc.☺ Koľko však stojí kilo človeka? Áno, čítate správne… Ak vieme stanoviť cenu za kilogram bravčového alebo hovädzieho, nemali by sme vedieť stanoviť aj cenu človeka? Možno práve toto keby sme vedeli stanoviť, budeme vedieť aj koľko je potrebné dať do zdravotníctva. V súčasnosti beží prepoisťovacia kampaň zdravotných poisťovní a opäť sa dozvieme, koľko dostaneme na zuby.☺ Tak sme sa aj v našej redakcii pozreli na zúbok zdravotným poisťovniam a koľko nás zdravie obyvateľov SR stojí a koľko reálne prejde verejným obstarávaním. Na počudovanie sme zistili, že súkromné zdravotné poisťovne neobstarávajú. Majú teda túto povinnosť alebo nemajú? Čítajte ďalej a dozviete sa prečo by mali.

 

Podľa schváleného štátneho rozpočtu v roku 2020 je naplánované, že vynaložíme na verejné zdravotné poistenie 5,42 mld. €. V roku 2019 boli príjmy z poistného v hrubej výške každej z našich poisťovní nasledovné:<


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 35542 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...