icon

Metóda „Best Value Approach“ na stavebné práce – hudba budúcnosti?

15 min
450 min
0 €
01.08.2020
0x
1000x

Metóda „Best Value Approach“ na stavebné práce – hudba budúcnosti?

 

Ako už všetci zainteresovaní hráči (obstarávateľské organizácie i uchádzači) nepochybne dávno vedia, súčasná právna úprava umožňuje európskym i slovenským verejným obstarávateľom a obstarávateľom vyhodnocovať ponuky aj na základe iných hodnotiacich kritérií než len najnižšej ceny. Pritom sú zadávatelia verejných obstarávaní povinní vyhodnocovať ponuky na základe objektívnych kritérií, ktoré sú nediskriminačné, podporujú hospodársku súťaž, súvisia s predmetom zákazky a ich cieľom je určiť ekonomicky najvýhodnejšiu ponuku. Toľko teória. Poďme si to rozmeniť na drobné.

 

Krátky exkurz do legislatívy prezrádza, že organizáciám sa taktiež umožňuje pred začatím postupu verejného obstarávania uskutočniť tzv. prípravné trhové konzultácie na účely jeho prípravy a informovania hospodárskych subjektov o plánovanom postupe verejného obstarávania. Zadávatelia verejných obstarávaní môžu na tento účel požiadať najmä o radu, alebo prijať radu od nezávislých odborníkov, nezávisl&yacu


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 27353 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...