icon

editoriál

15 min
450 min
0 €
01.08.2020
0x
1000x

Vážení čitatelia,

 

príjemné letné teploty sme využili na príjemné rozhovory – ako inak, o verejnom obstarávaní. Na titulku sme pozvali Adama Nociara, známeho véočkára, ktorý len prednedávnom zmenil chlebodarcu. Aktuálne velí obstarávaniu v Národnej diaľničnej spoločnosti a v rozhovore sa dozviete, s čím sa bude najbližšie obdobie boriť. Jeden z najdlhších rozhovorov v našom časopise, ale stojí za to.

Martin Garaj sa zamyslel, prečo nie sú všetky slovenské zdravotné poisťovne aj verejnými obstarávateľmi, hoci všetky úplne rovnako nakladajú s verejnými prostriedkami. Dozvieme sa odpoveď?

V tomto čísle píšeme opäť aj pre uchádzačov a otvoríme pomerne tabuizovanú tému tretích osôb, ako ich ľudovo nazývame. De lege lata ide o tzv. iné osoby, teda o osoby podľa § 33 ods. 2, resp. § 34 ods. 3 zákona o verejnom obstarávaní. Sú tu, aby ich mohol uchádzač použiť, avšak sú to taktiež podnikatelia, ktorí majú svoje práva a obchodné záujmy. Ako by mali vyzerať zmluvy s nimi a na čo si v nich dať pozor?


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 3894 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...