icon

Povedali o…

15 min
450 min
0 €
01.05.2020
0x
1000x

Povedali o…

 

Traja odborníci vo verejnom obstarávaní odpovedajú na tri rovnaké otázky. Na nasledujúcich stránkach tohoto časopisu vám zverejňujeme ich odpovede, ktoré môžu byť užitočné pre vašu prax.

 

  1. Ako často používate aukciu, ktorú náš zákon označuje ako „elektronická aukcia“ (z hľadiska druhu ide o anglickú reverznú aukciu)? Na základe čoho sa rozhodujete, či ju použiť alebo nie? Aké výhody a nevýhody má podľa Vášho názoru elektronická aukcia (anglická reverzná aukcia)? Aké výhody a nevýhody má verejné obstarávanie bez elektronickej aukcie (tzv. selaed bid aukcia)?

 

2. Používate vo verejnom obstarávaní aj iné typy aukcií?

 

3. Je podľa Vášho názoru možné použiť aj iný typ aukcie v podlimitnom alebo nadlimitnom obstarávaní ako typickú elektronickú aukciu? Napr. holandskú aukciu? Alebo dvojkolovú sealed-bid aukciu (napr. z predložený


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 19528 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...