icon

Defenzívne verejné obstarávanie (alebo best practice v podmienkach účasti)

15 min
450 min
0 €
01.05.2020
0x
1000x

Defenzívne verejné obstarávanie (alebo best practice v podmienkach účasti)

 

Šoféroval som po tej našej nedostavanej celoštátnej diaľnici a tak som sa zamýšľal, ako ma pred vyše dvadsiatimi rokmi žiadal učiteľ autoškoly, aby som šoféroval defenzívne. Najprv som si ako 17-ročný fagan myslel, že si mám dať brankárske betóny a mriežkovanú prilbu. Keď som sa ale po piatom upozornení tohto druhu opýtal, čo tým myslí, konečne mi to došlo. Defenzívnym štýlom jazdy, kedy pustíme pred seba rýchlejšie jazdiaceho aj za cenu spomalenia a necháme viac priestoru aj pre tých bočiacich z vedľajšej cesty, vytvárame potrebné medzery v premávke tak, aby sa vyskytovalo podstatne menej kolíznych situácií. A viete čo? V podstate existuje aj také to defenzívne verejné obstarávanie. Načo zbytočne riskovať, keď sa dajú podmienky účasti nastaviť tak, aby sa vybral kvalitný dodávateľ, a zároveň tak, aby nám ich úrad alebo audítor nevytkol. Prejdime si podmienky účasti a povedzme si nejaké tipy, čo sa dá použiť, ak chceme eliminovať garážové a nespoľahlivé firmy a aj tak mať istotu, že naše obstarávanie bude aj eurofondovo priechodné.

 

A


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 29051 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...