icon

Zastavenie (storno) už odoslaného oznámenia o vyhlásení VO

4 min
120 min
0 €
03.04.2017
0x
1000x

Zastavenie (storno) už odoslaného oznámenia o vyhlásení VO

 

Kým ešte nepríde éra robotov (z ktorých sa bude platiť daň ), ľudská práca bude zákonite omylná (a vlastne i potom ). Takže sa pokojne môžete prebudiť do rána, kedy vám šéf (alebo klient) zavolá a povie, že hoci si včera pred odoslaním oznámenie o vyhlásení VO kontroloval, až dnes zistil, že má chyby a treba ho (už odoslané) stiahnuť. Chvalabohu, nič jednoduchšie. Nám to všetko trvalo 7 minút. Ako teda na to?

 

 

V rámci workflow (toku a riadenia procesu) slovenského verejného obstarávania z pohľadu ÚVO, spracovanie oznámení (nadlimitných i podlimitných) sleduje a zabezpečuje osobitný odbor, resp. oddelenie – Odbor vestníka a zoznamov (8000), Oddelenie vestníka. Možno i kvôli tomu, že ide o front-officový odbor (kde môže dochádzať ku kontaktu s používateľmi informačného systému vestníka, resp. zoznamov), z vlastnej dlhoročnej skúsenosti môžeme povedať, že je vybavený pracovníkmi, ktorí sú pripravení pomôcť klientom profesionálne, v celom potrebnom rozsahu a v zásade okamžite.

 

I preto budú títo pracovníci všetkých používateľov inštruovať podľa dohodnutej metodiky tak, aby sa predišlo zbytočným vyhláseniam VO. Ak ide o nadlimitný postup, v rámci ktorého sa oznámenie odosiela do Úradného vestníka EÚ, je v prvom rade potrebné v zmysle odporúčaní Oddelenia vestníka informovať Úrad pre vydávanie publikácií Európskej únie, že sa oznámenie ide stornovať.

 

 Je optimálne tak vykonať najbližší pracovný deň po odoslaní neželaného oznámenia. Storno oznámenia ďalšie dni je už možno nevykonateľné

 


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 1048 znakov z 11219 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Boržík

JUDr. Martin Boržík, LL.M je vlastníkom a výkonným riaditeľom spoločnosti SmartinG, s.r.o., ktorá dodáva služby vo verejnom obstarávaní. V minulosti pracoval na Odbore kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ale aj ako audítor pre rôzne riadiace orgány kontroloval eurofondové VO. V súčasnosti radí organizáciám, realizuje súťaže na kľúč, avšak pomáha i záujemcom a uchádzačom pri kompletizovaní ich ponúk.