icon

Referencie na vlastnú stavbu – dajú sa použiť vo VO?

15 min
450 min
0 €
01.03.2020
0x
1000x

Referencie na vlastnú stavbu – dajú sa použiť vo VO?

 

Neprejde snáď jediné naše školenie o stavebných prácach alebo pre uchádzačov všeobecne, aby sme sa nestretli s otázkou o referenciách. Sú kľúčovou podmienkou účasti v takmer každej zákazke na stavebné práce a ich poznanie je niekedy celá veda. Podotázka, ktorá nám je pokladaná stále dookola, sa týka možnosti použiť vlastnú stavbu ako referenciu v iných verejných obstarávaniach. Tak teda je to možné?

 

Nie. Touto otázkou sa zaoberal aj Úrad pre verejné obstarávanie viackrát, pričom jeho posledné metodické usmernenie je iba niekoľko týždňov staré. V princípe sa opiera o celkom jednoduchú logiku –

 Referencia je o odporučení, o preukázaní od iného subjektu, že uchádzač niečo vie zvládnuť, vybudovať, dodať

  Ak si postavíte výrobnú halu pre vlastné účely, prípadne sídlo vlastnej firmy, je to vaša interná zákazka a dávať referenciu samému sebe


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 9252 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...