icon

Teória konfliktu záujmov uchádzača v kocke

15 min
450 min
0 €
01.03.2020
0x
1000x

Teória konfliktu záujmov uchádzača v kocke

 

Konflikt záujmov je asi najviac nechcené dieťa nás, všetkých obstarávačov, o ktoré sa musíme chtiac či nechtiac starať. Medzi jeho najhoršie vlastnosti patrí iba veľmi vzletný, neurčitý a extenzívny popis v smerniciach či zákone, veľmi hmlistá judikatúra i metodika, ktorá sa stále odvoláva na individualitu prípadu, a čo je najhoršie, stopercentné sankcie riadiacich orgánov, ak sa čo i len potenciálny konflikt záujmov v zákazke zistí (a zadávateľ zákazky ho neriešil). Vlastne je to niečo ako obstarávací koronavírus – takmer neviditeľný a pre mnohé projekty smrteľný. Nemáme radi žiadne komplikované a dlhé pojednania, poďme si však na konkrétnom príklade rozhodnutia námietok, podaných na ÚVO (č. konania 3319-6000/2020) ukázať, ktoré parametre si potrebujeme pri jeho zisťovaní ujasniť a ktoré markery sú pre jeho povahu dôležité. Prečo? Lebo nemáme na výber a jeho riešeniu sa v obstarávaniach nevyhneme.

 

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna prešovská nemocnica, ktorá sa v nadväznosti na svoje potreby rozhodla obstarať zariadenie nemocničnej kuchyne. Veľmi správne túto z&aacu


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 37466 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...