icon

Usmernenia Európskej komisie počas núdzovej situácie súvisiacej s krízou spôsobenou ochorením COVID-19

15 min
450 min
0 €
01.03.2020
0x
1000x

Usmernenia Európskej komisie počas núdzovej situácie súvisiacej s krízou spôsobenou ochorením COVID-19

 

Európska komisia pripravila pre verejných obstarávateľov Usmernenie Európskej komisie k využívaniu rámca pre verejné obstarávanie počas núdzovej situácie súvisiacej s krízou spôsobenou ochorením COVID-19, ktoré bolo zverejnené ako oznámenie vo Vestníku Európskej únie č. C 108I, dňa 1. 4. 2020, s. 1 – 5.

 

S cieľom prispôsobiť svoju pomoc ešte viac núdzovej situácii, Európska komisia v tomto usmernení objasňuje, aké možnosti a flexibilitu ponúka rámec EÚ pre verejné obstarávanie pri nákupe tovaru, služieb a prác potrebných na riešenie krízy.

Verejní obstarávatelia môžu podľa usmernenia zvážiť využitie viacerých možností:

            1)         V naliehavých prípadoch môžu využiť možnosti výrazného skrátenia lehô


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 23441 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...