icon

Centralizácia verejného obstarávania – správna stratégia v období krízy?

15 min
450 min
0 €
01.03.2020
0x
1000x

Centralizácia verejného obstarávania – správna stratégia v období krízy?

 

Otázka centralizácie verejného obstarávania sa stáva aktuálnou vtedy, keď vznikne potreba šetrenia výdavkov verejnej správy. A tak práve v tomto ťažkom období, ktoré bude mať nepochybne veľmi negatívny dopad na ekonomiku a verejné financie, by mohla byť práve centralizácia verejného nákupu cestou ako odľahčiť verejné financie. Pri centralizácii verejného obstarávania je však nutné zaoberať sa viacerými aspektmi, ktoré môžu ovplyvniť to, či zamýšľaná centralizácia prinesie viac prospechu ako škody. V tomto článku by som sa rád uviedol tieto faktory, ktoré treba zvážiť pri zavádzaní centralizácie verejného obstarávania, a zároveň uviesť nielen výhody, ale aj nevýhody takejto zmeny.

 

Jednoznačne najsilnejším argumentom v prospech zavedenia centralizácie verejného obstarávania je úspora verejných financií. Akým spôsobom teda môže dôjsť k úspore verejných financií? Správne nastavená stratégia centrálneho verejného obstarávania prinesie zníženie celkových n&aac


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 26075 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Jozef Kubinec

Jozef Kubinec vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci a postgraduálne štúdium v obore verejné obstarávanie na ekonomickej fakulte Univerzity Tor Vergata v Ríme. Aktuálne pôsobí na Ministerstve vnútra SR. 

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

...