icon

Odstúpenie od zmluvy dodávateľom uzavretej v rámci elektronického trhoviska

7 min
220 min
0 €
05.03.2020
0x
1000x

Odstúpenie od zmluvy dodávateľom uzavretej v rámci elektronického trhoviska

V rámci trhoviska sa veľmi často riešia situácie, kedy chce od zmluvy odstúpiť objednávateľ – obstarávateľská organizácia z dôvodu, že má pochybnosti o serióznosti zmluvného partnera, ktorý vzišiel obstarávaním zákazky prostredníctvom elektronického trhoviska. Ako však postupovať v situáciách, kedy úspešný uchádzač – dodávateľ má pochybnosti o serióznosti obstarávateľskej organizácie – objednávateľa?

Predstavte si, že sa zapojíte do vereného obstarávania na elektronickom trhovisku, pričom vysúťažená suma je rádovo 100 000 € bez DPH. Keď sa po zverejnení odkryje, kto je objednávateľom, zrazu vás ako dodávateľa prejde chuť čokoľvek dodávať, lebo ide o s.r.o. s obratom za posledný rok pár tisíc eur. Podľa účtovnej závierky zistíte, že ide o subjekt s vysokou hotovosťou v pokladni, ktorá si však neplní svoje povinnosti voči štátu, t. j. na sociálnom a zdravotnom poistení. Zákazka má byť financovaná zo zdrojov EÚ. Vzhľadom na predpokladanú hodnotu zákazky a technickú špecifikáciu máte dôvodné podozrenie, že skutočné záujmy obstarávateľskej organizácie môžu poškodiť finančné záujmy Európskej únie. Čo s tým?


Pre zobrazenie článku si musíte článok zakúpiť

Zakúpením získajte užitočné publikácie a informácie.
Pravidelne Vás budeme informovať o novinkách.

Prečítali ste iba 575 znakov z 13116 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.