icon

Povedali o...NOVEMBER - DECEMBER 2019

8 min
250 min
0 €
08.02.2020
0x
1000x

Povedali o…

Traja odborníci vo verejnom obstarávaní odpovedajú na tri rovnaké otázky. Na nasledujúcich stránkach tohoto časopisu vám zverejňujeme ich odpovede, ktoré môžu byť užitočné pre vašu prax.

 1. Najvyšší kontrolný úrad SR iba tieto dni zverejnil konečnú správu z kontroly diaľničného mýta, v ktorej okrem iného konštatuje, že verejné obstarávanie naň bolo nehospodárne nastavené (napr. že infraštruktúra napriek jej zaplateniu neprešla do vlastníctva štátu). Myslíte, že zákonodarca by mal na túto skutočnosť reagovať vo vzťahu k právnym predpisom VO a zaviesť kontrolné mechanizmy, ktoré by kontrolovali práve hospodárnosť (ako jeden z princípov VO) aspoň u veľkých projektov?

 2. Myslíte, že zmeny v novele zákona o VO, ktoré vrátením a nechválením nevstúpili do účinnosti, sú potrebné a užitočné,


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 19247 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.