icon

IT služby sú asi to najnáročnejšie, čo sa na Slovensku obstaráva - Rozhovor s Dášou Laukovou

31 min
950 min
0 €
01.02.2020
0x
1000x

IT služby sú asi to najnáročnejšie, čo sa na Slovensku obstaráva

U nás na Slovensku neexistuje veľa centrálnych obstarávaní, a ak sú, vyznačujú sa spravidla zložitosťou, súvisiacou s požiadavkami všetkých interných zadávateľských organizácií. Majú však vo svojej podstate zmysel najmä vtedy, ak sa nakupujú veľmi príbuzné, a zároveň veľmi špeci-fické predmety. Jedným z nich je IT podpora vrátane licencií na rôzne ťažiskové softvéry, ktoré štát využíva. Najviac o tom vie Dáša Lauková, súčasná riaditeľka Odboru pre centrálne verejné obstarávanie na Ministerstve financií Slovenskej republiky. O úskaliach tohto procesu, ale aj o iných aspektoch verejného obstarávania na Slovensku sa dozviete v tomto rozhovore.

Patríte medzi stálicu vereného obstarávania na Slovensku s bohatými skúsenosťami z nákupov IT na Slovensku. Ako by ste na úvod stručne opísali Váš názor na slovenské verejné obstarávanie? 

Nedá sa úplne hovoriť o čisto slovenskom verejnom obstarávaní, nakoľko náš zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorš&ia


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 58490 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Boržík

JUDr. Martin Boržík, LL.M je vlastníkom a výkonným riaditeľom spoločnosti SmartinG, s.r.o., ktorá dodáva služby vo verejnom obstarávaní. V minulosti pracoval na Odbore kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ale aj ako audítor pre rôzne riadiace orgány kontroloval eurofondové VO. V súčasnosti radí organizáciám, realizuje súťaže na kľúč, avšak pomáha i záujemcom a uchádzačom pri kompletizovaní ich ponúk.