icon

Legislatívne okienko – Novela zákona o VO

22 min
660 min
0 €
02.11.2019
0x
1000x

Legislatívne okienko – Novela zákona o VO

Národná rada Slovenskej republiky dňa 17. 10. 2019 schválila vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa mení zákon č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Pozrime sa, čo nám táto novela prináša:

a) Pojem environmentálne hľadisko

Tzv. zelené verejné obstarávanie umožňoval realizovať aj súčasný zákon o verejnom obstarávaní s tým, že takéto verejné obstarávanie sa realizovalo len na úrovni 7,58 % pokiaľ ide o počet uskutočnených zákaziek a na úrovni 3,83 % pokiaľ ide o ich hodnotu v eurách bez DPH podľa štatistík za rok 2018. Zákon v súčasnosti ustanovuje pojem „environmentálne hľadiská“ v rámci osobitných podmienok plnenia zmluvy (§ 42 ods. 12), ako aj pri kritériách na vyhodnotenie ponúk (§ 44 ods. 4). Zákonodarca v rámci podpory vereného obstarávania zadefinoval v § 2 ods. 5, písm. q) nového zákona čo je environmentálne hľadisko.


Pre zobrazenie článku musíte byť registrovaný a tiež prihlásený.

Využite však možnosť bezplatnej registrácie, vďaka ktorej získate praktický osobný účet zadarmo. Vďaka registrácii a prihláseniu budete môcť dočítať aj tento článok bezplatne. Osobný účet Vám prinesie užitočné informácie a ostanete s nami v kontakte aj cez newsletter.

Prečítali ste iba 575 znakov z 44493 v článku. Po prihlásení sa do svojho osobného účtu budete môcť dočítať zvyšok článku.

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

PODOBNÉ ŠKOLENIA

POPULÁRNE TAGY

Novela zákona o VO