icon

Predstavujeme Vám portál www.verejneobstaravania.sk

9 min
270 min
0 €
21.04.2019
0x
1000x

Predstavujeme Vám portál www.verejneobstaravania.sk

 

Vážení čitatelia časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE, v roku 2017 sme položili základy niečoho nového na trhu, t. j. nášho/vášho časopisu o verejnom obstarávaní. Žiadny časopis nemôže existovať bez svojich čitateľov a svojich prispievateľov, a preto sme veľmi radi, že ste našimi fanúšikmi už viac ako 2 roky. Na začiatku sme sa na vás obrátili s prosbou, že ak chcete byť aj vy pri zrode niečoho nového a participovať na vzniku časopisu formou príspevkov, predplatného alebo inak, neváhajte a kontaktujte nás, budeme radi, lebo chceme vybudovať časopis, na ktorý budeme spoločne hrdí.

 

 

Dnes už VO V KOCKE nie je len značka, časopis, ale tiež komunita, ktorá má spoločné hoby (prácu), t. j. verejné obstarávanie. Komunita VO V KOCKE je skupina večných optimistov vo verejnom obstarávaní, ktorí veria, že „véočko“ môže byť zábavné, užitočné a napĺňajúce. Vlastne sa tým živíme už mnoho „rokov“ a niektorí tiež radíme menším i väčším obstarávateľským organizáciám, uchádzačom i auditným orgánom.

 

Po registrácii vám bezplatne sprístupňujeme všetky naše články časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE za posledné 2 roky.

 

Preto sme premýšľali ako ďalej a kam posunúť VO V KOCKE a ako vám ešte viac pomôcť s obstarávaním, lebo keď si sami nepomôžeme, nikto nám nepomôže. Vhodným riešením sa nám javí vytvoriť portál o verejnom obstarávaní, kde by sme spoločne zdieľali naše know-how.

Dovoľte mi teda, aby som vám predstavil nový portál:

www.VerejneObstaravaniA.sk

Ide o komunitný portál, ktorý vznikol ako nadstavba časopisu VO V KOCKE, a na ktorom vás radi uvítame. Preto, aby ste aj vy boli súčasťou komunity portálu, stačí sa bezplatne zaregistrovať na tomto portáli.

 

O čo nám ide?

Príliš často zažívate pocit, že verejné obstarávanie je veľmi zložité a človek by musel byť polyhistorom, aby to všetko obsiahol? Tiež si myslíte, že ako jednotlivec nezmôžete nič a systém vás zničí? Nám na vašich názoroch a skutkoch záleží a preto vám vytvárame priestor na sebarealizáciu a zviditeľnenie sa.

Možnosti sú nasledovné:

 • Vo verejnom obstarávaní ste začiatočníkom alebo mierne pokročilým? Nevadí, máte možnosť písať na našom portáli blog, odpovedať na otázky v poradni alebo položiť novú otázku v poradni, a to bezodplatne po registrácii. Po registrácii vám bezplatne sprístupňujeme všetky naše články časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE za posledné 2 roky, aby ste sa mohli priebežne dovzdelávať, ak vám táto potreba vzniká. Tak neváhajte a registrujte sa na: www.VerejneObstaravaniA.sk

 

 • Už ste vo verejnom obstarávaní čosi preskákali? Môžete sa podeliť o svoje skúsenosti a názory s ostatnými a odplatne nám prispieť svojim článkom, ktorý zverejníme na našom portáli, ale aj v našom časopise.
 • Máte už niekedy verejného obstarávania plné zuby? Nevadí, niekedy aj my... Tak sa pridajte k nášmu veočkárskemu pivu v Bratislave. Asi vám v práci nepomôžeme, ale náladu zlepšíme.

 

Prečo písať a navštevovať náš portál?

Zlepšujete sa

V písaní, vyjadrovaní, nachádzaní nových tém, v pracovných návykoch. Vzdelávate sa v tom, čo vás zaujíma. Po istom čase sa obzriete späť a zistíte, že ste mnoho získali. Stali ste sa lepšou verziou samého seba.

Zviditeľňujete sa

Vaše meno sa dostáva do vyhľadávačov, budujete značku aj prostredníctvom kľúčových slov, zvyšujete povedomie o sebe alebo aj o vašej firme vo vašej cieľovej skupine.

Získavate spätnú väzbu

Zadarmo dostanete vynikajúcu spätnú väzbu. Tá vás posunie ďalej, naučíte sa komunikovať aj v krízovej situácii, vylepšovať svoj produkt/službu. V každom prípade budujete svoju dôveryhodnosť, pretože takéto správanie je transparentné.

 

Zadarmo dostanete vynikajúcu spätnú väzbu. Tá vás posunie ďalej.

 

Pomáhate 

Tvoríte obsah, ktorý niekto potrebuje a dostane zadarmo alebo v predplatnom. Vaše články/blogy môžu pomôcť iným s riešením ich problémov, a to je dobré. Byť užitočný je jedna z najdôležitejších vecí v živote.

Získavate viac príležitostí

Nové kontakty, ďalšia spolupráca, nový priestor, kde sa viete realizovať. Písaním/blogovaním vytvárate príležitosti. Beriete život do vlastných rúk, nečakáte na náhody.

 

Naše plánované aktivity

Kladiete si otázku, podobne ako my - a to ako môžete zmeniť verejné obstarávanie k lepšiemu?

V budúcnosti by sme radi pridali na náš portál zákon o verejnom obstarávaní, kde by sa pri každom paragrafovom ustanovení dali rozkliknúť všetky vydané metodické usmernenia a rozhodnutia vydané ÚVO, resp. súdmi, ktoré sa týkajú tohto ustanovenia. Táto analýza je však najmä veľmi časovo náročná a dokonca ju nemá v plnom rozsahu spracovanú ani ÚVO. Keďže naším cieľom je urobiť najkomplexnejší portál o verejnom obstarávaní a naše ciele nemajú hranice, povedali sme si, že ideme do toho a veríme, že nie sami.

 

V budúcnosti by sme radi pridali na náš portál zákon o verejnom obstarávaní, kde by sa pri každom paragrafovom ustanovení dali rozkliknúť všetky vydané metodické usmernenia a rozhodnutia vydané ÚVO, resp. súdmi, ktoré sa týkajú tohto ustanovenia.

 

V prípade, že si fajnšmeker do verejného obstarávania a chcel by si na tomto projekte za pivo pracovať, čo i len jedným prečítaným rozhodnutím, neváhaj a napíš nám na náš e-mail: info@vovkocke.sk Čím viac nás bude, tým skôr to dokážeme urobiť a pomôžeme si navzájom. Budeme veľmi radi. Každým skutkom o stupienok vyššie k „VOčkárskemu“ nebu.

 

Aké sú teda naše aktivity na tomto portáli?

 • Prinášame najnovšie informácie zo sveta verejného obstarávania.
 • Sledujeme aktuálne trendy vo verejnom obstarávaní a udržujeme vás v kurze.
 • Píšeme pre vás návody a užitočné tipy, aby sme vám uľahčili prácu a „VOčkárske“ trápenie.
 • Propagujeme najznámejší časopis o verejnom obstarávaní a eurofondoch VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE, keďže tento portál vznikol ako nadstavba tohto krásneho časopisu.
 • Prevádzkujeme tento portál, ktorý sa čoskoro stane najkomplexnejším portálom o verejnom obstarávaní na Slovensku.
 • Poskytujeme aj bezplatné poradenstvo.
 • Pripravujeme s našimi partnermi školenia na rôzne témy.
 • Organizujeme „VOčkárske pivo“ a viac pravidelných menších stretávok.
 • Zabezpečujeme prepojenie našej komunity s ostatnými členmi.

 

Kto za týmto projektom stojí?

 

Mgr. Martin Garaj, PhD.

 

 

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VEREJNÉ OBSTARÁVANIE V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa však viac venuje projektovému riadeniu investičných projektov a start-upom.

 

JUDr. Martin Boržík, LL.M

 

 

JUDr. Martin Boržík, LL.M je vlastníkom a výkonným riaditeľom spoločnosti SmartinG, s.r.o., ktorá dodáva služby vo verejnom obstarávaní. V minulosti pracoval na odbore kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ale aj ako audítor pre rôzne riadiace orgány kontroloval eurofondové VO. V súčasnosti radí organizáciám, realizuje súťaže na kľúč, avšak pomáha i záujemcom a uchádzačom pri kompletizovaní ich ponúk.

 

Potrebujeme aj vašu pomoc

Ako môžete vidieť, projekt VO V KOCKE vznikol ako projekt súkromných osôb, ktorý nie je financovaný zo žiadnych „Sorosových“ peňazí, ako je to v prípade niektorých neziskových organizácii, ktoré sa akože venujú verejnému obstarávaniu na Slovensku. Naša nezávislosť je pre nás kľúčová, a preto sú naše aktivity financované výlučne z predplatného časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIE V KOCKE. Preto, ak chcete naďalej podporovať naše aktivity, môžete tak urobiť niektorým z nasledovných spôsobov:

 • bezplatnou registráciou na našom portáli www. verejneobstaravania.sk;
 • odporučením nášho portálu a bezplatnej registrácie vášmu kolegovi, ktorý sa tiež stane súčasťou komunity VEREJNÉ OBSTARÁVANIE V KOCKE, prípadne si zakúpi aj náš časopis;
 • zakúpením predplatného časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIE V KOCKE, ak ešte nie si naším predplatiteľom.

 

Naša nezávislosť je pre nás kľúčová, a preto sú naše aktivity financované výlučne z predplatného časopisu VEREJNÉ OBSTARÁVANIE V KOCKE.

 

Vaša podpora je pre nás dôležitá aj preto, aby sme vedeli, že nie sme sami a že ľudí, ako sme my, je viac. Vaša podpora je pre nás veľký záväzok. Ďakujeme.

 

Mgr. Martin Garaj, PhD.   

 

 

Tento článok vyšiel v časopise VO v kocke, číslo marec - apríl 2019. Ak máte záujem o celý časopis, môžete si ho objednať v našom e-shope.

 

Autor článku: Martin Garaj

Mgr. Martin Garaj, PhD. je spoluvlastníkom spoločnosti Adamas Alliance, s.r.o., ktorá vydáva časopis VO v kocke a prevádzkuje tento portál VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE. Verejnému obstarávaniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti sa venuje projektovému riadeniu investičných projektov a vyhľadáva startupové projekty.